رئیس دانشکده

 خانم دکتر نوشین بیگدلی

معاون آموزشی دانشکده

 

آقای دکتر علی فضلی

معاون پژوهشی دانشکده

 

آقای دکتر مرتضی ثقفی یزدی

     
     دانشکده فنی و مهندسی فعالیت خود را از سال 1374 با هدف ایجاد قطب مهندسی کارآمد، پرورش استعدادهای جوان و متخصص و اجرای طرح ­های صنعتی در جهت استقلال علمی کشور و تامین نیروی مهندسی مورد نیاز صنایع استان قزوین آغاز کرد.
     این دانشکده با بکارگیری اعضای هیات علمی خلاق، توانمند و مجرب، کارشناسان متعهد و دلسوز و تجهیز فضاهای آموزشی، آزمایشگاهی و کارگاهی مناسب و متنوع، بستر مناسبی را جهت ارتقای سطح آموزشی و پژوهشی دانشجویان عزیز فراهم آورده است.  
     در حال حاضر، دانشکده فنی و مهندسی به عنوان گسترده ­ترین دانشکده دانشگاه بین­ المللی امام خمینی (ره)، دارای ۱۰ گروه آموزشی مستقل شامل گروه­ های آموزشی مهندسی برق-کنترل، مهندسی برق-قدرت، مهندسی برق-مخابرات، مهندسی عمران،   مهندسی عمران-برنامه ریزی حمل و نقل، مهندسی عمران-خاک و پی،  مهندسی کامپیوتر، مهندسی معدن، مهندسی مکانیک و مهندسی مواد و متالورژی در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می­ باشد.
     از میان این گروه­ ها، گروه مهندسی  مکانیک و گروه مهندسی عمران در رتبه­ بندی معتبر شانگهای حائز رتبه هستند. همچنین، حضور دانشمندان متعددی در جمع اعضای هیات علمی گروه ­های مختلف مانند گروه مهندسی  مکانیک، گروه مهندسی برق-کنترل،  گروه مهندسی مواد و متالورژی و گروه مهندسی عمران که دارای عناوینی چون دانشمندان یک درصد و دو درصد برتر در پایگاه های استنادی معتبر بین­ المللی، داور برتر بین­ المللی و مانند آن هستند، بر پویایی و غنای علمی و پژوهشی و هم ترازی دانشکده با استانداردهای علمی بین ­المللی می ­افزایند.
     کسب مقام در مسابقات ملی و المپیادهای دانشجویی توسط دانشجویان مهندسی و کسب عناوین متعدد ورزشی و پژوهشی توسط کارمندان و کارشناسان دانشکده فنی و مهندسی و وجود روحیه همکاری و کار تیمی در میان ایشان نیز، نشانگر نشاط و پویایی علمی در دانشکده می ­باشد.
     هدف اصلی در این دانشکده، رشد و بالندگی در عرصه های علمی و پژوهشی، توسعه روحیه خلاقیت و کارآفرینی، برقراری ارتباط قوی و موثر با صنعت و جامعه و توسعه رشته ­های تخصصی و بین ­رشته ­ای در حوزه فنی و مهندسی و بطور خلاصه، حرکت به سمت تحقق دانشگاه نسل چهارم و پنجم، با تکیه بر اصالت اخلاق و معنویت، می­ باشد.
     خانواده بزرگ دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه بین­ المللی امام خمینی (ره) امیدوار است که بتواند با استعانت از الطاف الهی و در سایه­ ی همت و تلاش گروهی و برنامه­ ریزی درست، گام موثری را در جهت خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و کشور سرافرازمان ایران بردارد.